Blog

Čím jsou produkty Celiane Glutenfree výjimečné a jiné?

Odpověď je poměrňe jednoduchá :

 • jsou mimořádně chutné a lahodné
 • jsou vyráběny poctivě s důrazem na kvalitu
 • obsahují skutečné domácí ingredience - ovocné džemy, kousky ovoce, domácí čokoládu, čokoládové hobliny, velké kousky zdravých ořechů a semínek
 • mají vyváženou nutriční hodnotu
 • najdete v nich jen nezbytný počet surovin, což jistě ocení všichni alergici
 • jsou bez palmového oleje pěstovaného a zpracovaného tradičně, použitý palmový olej má RSPO certifikát a je získáván a zpracováván udržitelným způsobem
 • neobsahují umělé přísady a příchutě a zbytečné konzervanty
 • kladou velký důraz na původ surovin
 • najdete v nich UTZ certifikovanou čokoládu, fair trade cukr a vajíčka z volného chodu
 • mají 100% recyklovatelné obaly
 • jsou vyráběny ve Francii
 • mají AFDIAG certifikát
 • jsou v bio kvalitě s certifikátem Agriculture Biologique
Číst článek
Bezlepková dieta minimální množství lepku v potravinách

Bezlepkovou dietu drží v Česku nejméně 100 tisíc obyvatel. Přesná evidence neexistuje, protože řada lidí o svém onemocnění neví. Jedinou dostupnou léčbou je vynechání potravin s obsahem pšenice, ječmene a žita. Řada lidí trpících celiakií ale může podle výzkumníků sáhnout i po jídle, v němž je lepek obsažen ve stopovém množství. Speciální návyky musí dodržovat i pacienti se střevními záněty.

Celiakie se u mnoha lidí nemusí dlouhá léta vůbec projevit. Za den smí celiak sníst maximálně dvacet miligramů lepku, což je dávka o velikosti běžné tablety. Když dietu poruší, tělo často reaguje zvracením nebo průjmem, a to i s dostupem několik dnů.

Kromě potíží s trávením bývají pacienti náchylnější k nemocem nebo mají problémy s klouby. Když je jeden celiak v rodině, je lepší otestovat i ostatní příbuzné. „Jsme na bezlepkové dietě čtyři - já a moje tři dcery. Máme ji už 15 let,“ konstatovala Ivana Lášková.

 

Události: Desetitisíce Čechů drží bezlepkovou dietu (zdroj: ČT24)
Spolu s potravinářskými experty Lášková zjišťovala stopové množství lepku v běžných potravinách. Vybrali 29 balíčků koření, oříšků, potravin v sáčku a čokolád, které otestovala laboratoř. U 22 testy neodhalily lepek vůbec, další tři se vešly do limitu. Jen u čtyř bylo lepku víc, než povolených 20 miligramů na kilogram. Pokud ale takové potraviny celiak nesní moc, nemusí mít zdravotní potíže.

„Když se to množství přepočítalo na porci, která by celiakovi vadila, tak by musel sníst asi dvacet porcí hrachové polévky, aby překročil to bezpečné množství 20. To znamená, že když je tam napsáno, že může obsahovat stopy lepku, tak je ta potravina pro člověka s celiakií bezpečná? Je to informace pro alergiky a ne pro celiaky,“ konstatovala Lášková.

Řada nemocných se přitom tímto označením stále řídí. Nový výzkum by jim mohl jejich situaci usnadnit. Bez čistě bezlepkových potravin se ale přesto neobejdou. Výběr už mají lepší než dřív - cena je ale vysoká.

 

Číst článek
Co je to Chaga

Houba Chaga, známá také jako Zrzka šikmá.  Tato fascinující houba se vyznačuje bohatou historií a tradicí, která sahá až do dávné Mezopotámie, do Číny a mezi původní obyvatele Severní Ameriky. Chaga je známá svými blahodárnými účinky, které jsou podloženy nejen stoletými zkušenostmi, ale také moderním vědeckým výzkumem.

Chaga - dar od bohů

Své jméno získala Zrzka šikmá nejen pro své výjimečné léčivé účinky, ale také pro svůj zvláštní růst na březích, kde čerpá cenný betulin. Díky jeho jedinečným vlastnostem se Chaga stala nedílnou součástí tradiční medicíny, a to zejména v Sibiři a severních oblastech Číny.

Houba, která harmonizuje a léčí

Chaga je pro své adaptogenní a antioxidační schopnosti považována za nejsilnější přírodní adaptogen. Působí jako silný stimulant imunitního systému, ale zároveň dokáže v případě potřeby jeho činnost také tlumit. To ji činí ideální pro léčbu autoimunitních onemocnění a různých infekcí. Její protizánětlivé účinky pomáhají například při střevních zánětech, Crohnovy chorobě či ulcerózní kolitidě.

Chaga a její boj proti censored buněk

Významnou vlastností Chagy je schopnost likvidovat censored buňky a podporovat obranné mechanismy těla. Tato vlastnost je důvodem jejího použití jako doplňkové terapie při nádorových onemocněních a při prevenci rakoviny.

Síla přírody v jednotlivých složkách

Zrzka šikmá je bohatá na polysacharidy, terpenové sloučeniny, steroidní sloučeniny, betulin, fenoly, melanin a mnoho dalších cenných látek, které mají prokazatelné pozitivní účinky na lidský organismus. Její aminokyseliny, bílkoviny, mastné kyseliny a vitamíny zpevňují její pozici jako jedné z nejúčinnějších medicinálních hub.

Chaga a její široké spektrum účinků

Chaga se osvědčila při léčbě a prevenci řady onemocnění, včetně snižování glykémie při cukrovce, regulaci hladin cholesterolu, ochraně orgánů jako jsou játra a ledviny a dokonce i při snižování srážlivosti krve. Její schopnost bojovat proti volným radikálům a chránit před infekčními patogeny ji předurčuje k široké škále využití ve zdravotnictví.

Pro ty, kteří hledají přirozenou cestu ke zdraví a harmonii, Chaga představuje spolehlivého společníka. Využijte jejích jedinečných účinků a vstupte do světa, kde příroda nabízí řešení pro moderní zdravotní problémy. Chaga není jen houba, je to příběh tisícileté moudrosti a léčivých tradic, který si můžete vzít do svých rukou.

Číst článek
Co je to vodní kefír
Co je to vodní kefír

Vodný kefír nápoj TIBI – Zdraví v každé bublince

**1. Přírodní probiotický zázrak pro váš život**
Objevte tajemství vodného kefíru, známého též jako tibi – fermentovaného nápoje, který své počátky našel v pozdním 19. století. Vodný kefír nápoj TIBI vás zavede do světa tradičních fermentovaných pochutin s moderním zážitkem. Tento jedinečný nápoj vyrábíme spojením cukrové vody se speciálně vybranými zrnky vodného kefíru. Tyto zrnka jsou živou kulturou baktérií a kvasinek, která fermentací, trvající 24 až 48 hodin, transformují jednoduchou cukrovou vodu na osvěžující a probioticky bohatý nápoj.

**2. Probiotická síla pro vaše zdraví**
Vodný kefír nápoj TIBI je nabitý prospešnými bakteriemi, které jsou základním stavebním kamenem probiotík. Tyto živé mikroorganismy podporují zdravou a vyváženou mikroflóru ve vašem trávicím systému, což má klíčový význam pro celkové zdraví. S více než 56 různými kmeny bakterií a kvasinek, včetně rodů jako Lactobacillus a Lactococcus, je vodný kefír TIBI mnohem bohatší na probiotika než běžné jogurty.

**3. Imunitní obrana na každý den**
Každá lahvička vodného kefíru nápoje TIBI je malým vojákem ve vašem boji za silnou imunitu. Studie ukázaly, že pravidelná konzumace probiotik z kefíru může přispět k nižšímu riziku infekcí, ať už jde o črevní, močové, či dýchací cesty. Kefír dokonce může potlačit zánětlivé reakce spojené s alergiemi jako je astma a pomáhat udržovat optimální hladiny imunitních buněk.

**4. Bez laktózy a veganský – přístupný pro všechny**
Vodný kefír nápoj TIBI je výborným řešením pro ty, kteří se vyhýbají mléčným produktům nebo sledují veganský životní styl. Jelikož je produkt založen na oslazené vodě, není v něm ani stopa laktózy ani živočišných složek, což z něj činí ideální volbu pro zvýšení příjmu probiotik bez ohledu na dietní omezení.

**Záverem**
Vodný kefír nápoj TIBI je nejen lahodný, ale i posilující elixír pro vaše zdraví. Jeho jednoduchá příprava a variabilita chutí vám umožní snadno ho zařadit do vašeho jídelníčku a užívat si jeho benefitů každý den. Vezměte do ruky láhev tohoto šumivého pokladu a dejte svému tělu to nejlepší z přírody!

 
Číst článek
Kombucha v živote plném stresu a únavy
Kombucha v živote plném stresu a únavy

Vítejte na mém blogu! V dnešní době je život plný stresu a únavy. Je to jako kdybychom prožívali věčnou párty. Všichni hledáme cesty, jak si ulevit od tlaku a užívat si života.

Stále se ptáme, jak si udržet dobrou náladu během každodenních starostí. Jednou z věcí, které můžete udělat, je začít s meditací. Meditace je skvělý způsob, jak se uvolnit a načerpat novou energii. Je to starověká technika, která se využívá k pročištění mysli a odstranění stresu.

Další věcí, kterou můžete udělat, je konzumovat Kombuchu. Kombucha je fermentovaný nápoj vyrobený ze směsi cukru, čaje a kvasnic. Má mnoho prospěšných účinků pro zdraví, včetně zlepšení trávení, snížení hladiny cholesterolu a zmírnění příznaků únavy. Kombucha je skvělým způsobem, jak zlepšit své zdraví a užívat si života. Pijte ji s mírou a využívejte její prospěšné účinky. Takže pokud hledáte cestu, jak si užívat života a zlepšit své zdraví, můžete začít s meditací nebo jen konzumací kombuchy. Užijte si to!

Budu se těšit vašim otázkám Váš

S pozdravem

Branislav

Číst článek
5 položek celkem